Nors tai gana specifinis produktas, tačiau tam tikrose srityse jis ypač plačiai naudojamas. Aišku, paprastam žmogui galbūt tai visai neaktuali paslauga, tačiau verslui ji pakankamai svarbi. Tą puikiai gali iliustruoti ir tai, kokias darbų apimtis turėjo lipdukų gamyba Klaipėda. Ir dauguma užsakymų šioje srityje yra pakankamai nemaži, tik vieni iš jų pastovūs, o kiti vienkartiniai. Prie pastarųjų galėtų būti priskiriama lipdukų gamyba mažais kiekiais. Aišku, tokia paslauga bus brangesnė vieneto atžvilgu, negu masinė gamyba, tačiau tikrai pasitaiko atvejų, kuomet produkto poreikis yra minimalus arba jis labai specifinis. Todėl kartais tikrai geriau gaminti mažesnį kieki, negu vėliau turėti didžiulį perteklių ir bendroje sumoje didesnes išlaidas.

Geriausias masinės gamybos pavyzdys būtų etikečių gamyba, kuomet produkto poreikis yra tikrai didelis ir pastovus, kadangi kiekvienam naujam produktui prieš patekimą į rinką reikalinga etiketė. Ir nors jų dizainas nėra dažnai keičiamas, tačiau netgi ir jo pokyčiai gamybai neturėtų didelės įtakos, kadangi neretai skirtųsi tik spauda, o ne kitos techninės charakteristikos. Kiek kitokie yra reklaminiai lipdukai, kurie nuolat kinta priklausomai nuo konkrečios marketingo kampanijos, tad prie to turi prisiderinti ir įmonės, kurių veikla lipdukų gamyba. Gana specifinė sritis yra emisijos lipdukų gamyba, tačiau ir šioje vietoje kokybišką produktą galės pasiūlyti praktiškai dauguma reklamos gamybos kompanijų arba kai kurios spaustuvės.

Koks yra naudojamas popierius lipdukų gamybai?

Bendrąją prasme galima būtų teigti, jog pasirenkamas toks popierius, kurį būtų galima priklijuoti. Taigi, jis turi turėti specialų lipnų sluoksnį ir dažniausiai ant jo tik spausdinamas norimas vaizdas bei gali būti keičiama jo forma arba kuriama iš didelio lakšto daugybė smulkesnių dalių – taip vyksta lipdukų gamyba. Tačiau tai tik apibendrinta tendencija, o tikslesnis medžiagos pasirinkimas labai priklauso nuo galutinio produkto panaudojimo sąlygų ir kitų niuansų. Pavyzdžiui, lauko lipdukų gamyba vyksta naudojant specialią medžiaga, kuri būtų atspari aplinkos sąlygoms, o ypač drėgmei. Tad tradicinis popierius šiam tikslui visiškai netiktų. Vienas iš tokio produkto pavyzdžių galėtų būti pvc lipdukai, kurie yra itin atsparūs aplinkos sąlygoms, tad gali būti naudojami tiek lauke, tiek ir viduje. Aišku, iš pirmo žvilgsnio gali būti sudėtinga atskirti, kokios konkrečiai medžiagos naudojamos, tačiau šiuos aspektus žino gamintojai ir į juos visuomet atsižvelgia priklausomai nuo konkrečių poreikių.

Lipdukų gamyba nėra vien tik spausdinimas

Kaip ir daugumoje sričių viskas prasideda nuo idėjos, o gamyba tėra galutinis etapas, po kurio jau turime apčiuopiamą rezultatą, produktą. Taigi, ir kuriant lipdukus pirmiausiai reikia turėti idėją. Tuomet yra ne ką mažiau svarbus etapas – dizaino kūrimas. Neretai net turint pakankamai aiškią viziją nebūna paprasta jai sukurti dizainą ir prie šio etapo tenka nemažai padirbėti, todėl neretai daromi bandomieji spausdinimai, siekiant išvengti kažkokių brokų ar nepastebėtų niuansų. Didelės apimties gamyboje tokios klaidos gali kainuoti tikrai brangiai. Todėl prieš pradedant spausdinimą nemažai dėmesio skiriama ir techninėms charakteristikoms, atitinkamų medžiagų pasirinkimui ir tik po viso to prasideda gamyba.

https://www.asanta.lt/spaudos-gamyba/lipduku-gamyba/