Atsakymas į šį klausimą pasiskirsto gana tolygiai tarp sakančiųjų taip ir ne. Dažniausiai jį nulemiantis faktorius yra tai, ar žmogus įprastai nešioja akinius ir turi regos problemų ar ne. Kadangi labai gerai nematantiems natūraliai reikalingi ne vien akiniai darbui su kompiuteriu. Tačiau jų reikia praktiškai kiekviename žingsnyje. Nebent tai būtų natūralius regos nusilpimas vyresniame amžiuje, tuomet pagalbinės priemonės prireikia tik žiūrint iš labai arti. O tuo tarpu nesiskundžiantiems prastu regėjimu net nekyla minties apie akinius ir tai, kad jie galėtų būti reikalingi darant vienokius ar kitokius darbus. Tačiau ilgą laiką praleidžiant prie monitoriaus akims tenka nemažas krūvis. Dėl šios priežasties vertėtų pasvarstyti apie tokį variantą, kuris galėtų nekoreguodamas regėjimo sumažinti neigiamą poveikė turinčią ekrano šviesą. Būtent šiam tikslui yra skirti Blue control akiniai.

Populiariausi akiniai darbui su kompiuteriu

Kol nesidomite šia sritimi ir jos produktai, gali atrodyti, kad pasirinkimas bus labai nedidelis. Tačiau iš tikrųjų asortimentas yra gerokai didesnis, negu galima įsivaizduoti, tą puikiai parodo optikos pasaulis akiniai nuo kompiuterio. Kurių yra parduodamas ne vienas modelis ir galima netgi rinktis tarp įvairių gamintojų produktų. Tai būtų ir guannar akiniai, ir Eyezen akiniai kaina atrodantys pakankamai patraukliai. O vienas iš dažniausių ir populiariausių pasirinkimų yra Oblue akiniai. Kurie pirmine savo išvaizda praktiškai nesiskiria nuo regėjimui gerinti skirtų gaminių, tačiau šios funkcijos neatlieka. Ir svarbiausia yra jų danga apsaugo akis nuo nepageidaujamos šviesos, sklindančios iš ekrano.

https://www.lensor.eu/lt/akiniai/akiniai-darbui-kompiuteriu/

Kaip veikia akiniai darbui su kompiuteriu?

Kaip savo funkciją atlieka įprasti akiniai, tikriausiai, visiems aišku. Priklausomai nuo lęšio storio, išgaubimo jie keičia vaizdo susidarymo vietą akies viduje. O šie kriterijai apibrėžiami kaip dioptrijos, kurios keičia matomą vaizdą. Tačiau gerai matantiems yra skirti akiniai darbui kompiuteriu be dioptrijų, todėl jie matomo vaizdo visiškai nekeičia. Ir jam neturi praktiškai jokios įtakos. O jų veikimo paslaptis slypi apsauginiame sluoksnyje, kuris veikia tarsi filtras. Kuris sulaiko akims labiausiai kenkiančią melsvą šviesą, sklindančią iš kompiuterio ekrano. Tačiau realiai matomas vaizdas išlieka nepakitęs. Todėl juos drąsiai galima rinktis, kadangi su regos korekcija tai neturi nieko bendro. Netgi priešingai, šis gaminys užtikrins, kad jūsų akys būtų sveikos kaip galima ilgiau, apsaugant jas nuo žalingos šviesos.

Akiniai darbui kompiuteriu kaina

Net ir nenešiojantys akinių neretai žino, jog tai pakankamai brangus pirkinys. Žinoma, kaina nemažai priklauso nuo rėmelių pasirinkimų, todėl kartais galima išleisti ir net tokią didelę sumą. Tačiau stiklių rinktis neįmanoma, todėl tik nuo jūsų regėjimo priklauso, kiek jie kainos. Ir neretai suma būna pakankamai nemaža. Tačiau akiniai darbui su kompiuteriu yra gerokai paprastesni. Kadangi jų stiklai nėra pritaikyti individualiam regėjimui. Todėl ir kiekvieną kartą jų gaminti pagal specialų užsakymą nereikia. O tai leidžia gerokai sumažinti ir bendrą sumą. Be to, tokie akiniai naudojami gana ribotai, tik dirbant kompiuteriu, todėl ir išskirtinio jų dizaino bei žinomų gamintojų rėmelių nelabai reikia. Tad ir galutinė kaina yra pakankamai nedidelė.